5 leden 2015

​Úniky dat budou největším reputačním rizikem v roce 2015

Ani mohutné investice do zabezpečení informačních technologií nestačí. Přestože firmy vynaložily letos (2014) přes 70 miliard USD a v příštím roce vynaloží až 77 miliard USD na bezpečnosti IT (údaje spol. Gartner), téměř 90 % specialistů v oblasti IT má velkou obavu, že budou v roce 2015 čelit úniku dat.
​Úniky dat budou největším reputačním rizikem v roce 2015
Pouze 15 % z těchto specialistů uvádí, že jejich firma je dobře připravena na únik dat a pouze jedna pětina věří svému zabezpečení. Vyplývá to ze studie společnosti EIQ Networks (www.eiqnetworks.com) Úniky dat mohou vést například k zneužití platebních karet nebo jiných osobních informací.


V roce 2013 došlo k meziročnímu nárůstu úniků dat o 350 % - problém se zvětšuje a týká se všech sektorů, všech oborů a všech zemí světa. Únik dat stojí postiženou firmu v průměru 3,5 milionu USD.


V Hill+Knowlton máme zkušené odborníky, kteří pomohli firmám vyrovnat se úniky dat a souvisejícími problémy s reputací. Už to nejsou lokálně omezené havárie chemiček, ale pohyby jedniček a nul, jež nezajímají hranice a jež mohou významně ohrozit postavení firmy na trhu.
Hill+Knowlton Strategies poskytuje služby ve všech oblastech mezilidské, veřejné a mediální komunikace
Pomáháme pochopit souvislosti i mechanizmus mediálního světa, abyste se v něm mohli co nejlépe orientovat a přijímat chytrá rozhodnutí.