4 květen 2017

Čína hledí za hranice – komentář Jacka Martina

Podle zprávy vydané minulý týden analytickou společností Rhodium Group a Národní komisí pro americko-čínské vztahy jsou přímé čínské investice v Americe na historicky rekordní úrovni. 
Čína hledí za hranice – komentář Jacka Martina
Čínské firmy přímo zaměstnávají v USA přes 140 000 pracovníků a v roce 2016 Čína v USA investovala 46 miliard dolarů, což je třikrát tolik než v roce 2015. Čínské společnosti mají v současnosti investice nebo aktiva v 425 ze 435 kongresových obvodů.
Čínská expanze do USA je součástí rozsáhlejšího globálního trendu. V roce 2016 čínský soukromý a veřejný sektor investovaly dohromady 175 miliard dolarů do zahraničí, což představuje více než padesátiprocentní nárůst oproti předchozímu roku.
Co toto vzedmutí zahraničních investic vypovídá o Číně? A jak to ovlivní způsob, jakým globální značky musí uvažovat o své strategii? Tři možné odpovědi naleznete v pokračování komentáře Jacka Martina na naší globální stránce: http://www.hkstrategies.com/global/en/china-looks-outward/ (v anglickém jazyce)
Hill+Knowlton Strategies poskytuje služby ve všech oblastech mezilidské, veřejné a mediální komunikace
Pomáháme pochopit souvislosti i mechanizmus mediálního světa, abyste se v něm mohli co nejlépe orientovat a přijímat chytrá rozhodnutí.