24 červen 2016

Důsledky rozhodnutí o odchodu Velké Británie z EU

Reakce politiků a manažerů byli většinou chmurné, ale výsledek jednoznačně přijali a jsou připraveni učinit všechna potřebná opatření.
Důsledky rozhodnutí o odchodu Velké Británie z EU
V Bruselu budou evropští představitelé neformálně diskutovat o tom, jak přesně reagovat v krátkodobém a střednědobém horizontu. Předseda Evropské rady Donald Tusk trvá na tom, že Unie hodlá udržet svou jednotu navzdory hlasování. Německá kancléřka Angela Merkelová se k hlasování ještě nevyjádřila, ale německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier nazval výsledek referenda "opravdovým vystřízlivěním".


Rozhodnutí premiéra k rezignaci začíná vést k vnitřním sporům o budoucnost konzervativní strany. Rovněž vůdce labouristické strany Jeremy Corbyn bude vyzván k odstoupení vzhledem k jeho nevýrazné podpoře pro kampaň „Remain“.


Od oznámení výsledku jsou trhy extrémně nestálé. Libra klesla na nejnižší bod od roku 1985 a akcie velkých bank ve Spojeném království od rána zaznamenávají propad. V reakci na to se centrální banky na kontinentu, včetně Bank of England a Evropské centrální banky (ECB), snaží uklidnit trhy prohlášením, že jsou připraveny zavést větší likviditu. Více informací: http://www.hkstrategies.co.uk/our-journal/views/speakers-corner/uk-votes-to-leave-and-heads-for-uncharted-waters/
Hill+Knowlton Strategies poskytuje služby ve všech oblastech mezilidské, veřejné a mediální komunikace
Pomáháme pochopit souvislosti i mechanizmus mediálního světa, abyste se v něm mohli co nejlépe orientovat a přijímat chytrá rozhodnutí.