23 prosinec 2014

Demytizace Vánoc II.Vánoční stromek zavedli staří Egypťané

Tedy, přesněji, Egypťané využívali symbol stromu jako symbol života. Nosili zelené palmové větve do příbytku právě v nejkratší den v roce (tedy v období našich Vánoc) jako symbol vítězství života nad smrtí.
Demytizace Vánoc II.Vánoční stromek zavedli staří Egypťané
Zdobit stromek začali zřejmě Keltové, jejich kněží- druidové dekorovali velký dub jablky o slavnostech zimního slunovratu. Středověcí Evropané pak stromky zdobili červenými jablky, jako připomínku prvních biblických lidí, Adama a Evy, a stromky byly nazývány stromem ráje.


První zmínky o vánočních stromcích dekorovaných jako symbol Vánoc pocházejí z roku 1520 z Lotyšska a 1521 z Paříže ku příležitosti uzavření manželství francouzské princezny Hlne z Mecklembourg s Vévodou z Orleans. Stromy byly zdobeny jablky, bonbony a dalšími sladkostmi až do konce 16. století, kdy Martin Luther King poprvé použil svíčky.


Američané nejprve zvyk zdobení stromku zavrhovali a Roosvelt kritizoval řezání stromku jako mrhání s cenným dřevem. Vánoční stromek se také dříve zavěšoval „vzhůru nohama“, tedy špičkou dolů. Tato móda se dnes vrací a například v Británii si takový stromek můžete koupit za v přepočtu 12000 korun.
Hill+Knowlton Strategies poskytuje služby ve všech oblastech mezilidské, veřejné a mediální komunikace
Pomáháme pochopit souvislosti i mechanizmus mediálního světa, abyste se v něm mohli co nejlépe orientovat a přijímat chytrá rozhodnutí.