23 leden 2015

Fidelity WI: Kvantitativní uvolňování je dvojsečnou zbraní

Evropské státy jsou zadlužené nejvíce ve své historii.  Ekonomové už se ani nedohadují, zda k takzvanému „velkému krachu“ může dojít, spíš už jen odhadují, kdy k němu dojde a jaké následky pro nás bude mít.
Fidelity WI: Kvantitativní uvolňování je dvojsečnou zbraní
Ve snaze oddálit katastrofu sáhla Evropská centrální banka k takzvanému „kvantitativnímu uvolňování“. V praxi to vypadá tak, že až do podzimu příštího roku bude za nově vytištěná eura skupovat dluhopisy evropských zemí i podniků.


Několikrát týdně zvěřejňujeme komentáře odborníků ze společnosti Fidelity Worldwide Investment, přední světové investorské skupiny. V nejnovější tiskové zprávě poukazují na to, že nákupy dluhopisů Evropskou centrální bankou jsou dvousečnou zbraní – v dlouhodobém horizontu sice mohou mít vliv na hospodářský růst a rozhýbou dluhopisové trhy, ovšem současně snižují tlak na jednotlivé zadlužené státy, aby provedly nezbytné strukturální reformy, bez nichž se evropská ekonomika nemůže zotavit.Včerejší výsledky parlamentních voleb v Řecku mohou znamenat poslední hřebíček do rakve společné evropské měny.


 
Hill+Knowlton Strategies poskytuje služby ve všech oblastech mezilidské, veřejné a mediální komunikace
Pomáháme pochopit souvislosti i mechanizmus mediálního světa, abyste se v něm mohli co nejlépe orientovat a přijímat chytrá rozhodnutí.