10 únor 2016

Hill+Knowlton Strategies koupila kanadskou agenturu Acertys

Společnost Hill+Knowlton Strategies koupila kanadskou PR agenturu Acertys specializující se hlavně na zapojování veřejnosti do oblastí veřejného zájmu. Díky tomuto společnému kroku se firma Acertys stala součástí největší světové skupiny WPP operující v oblastech marketingu a PR, pod kterou agentura Hill+Knowlton Strategies spadá.
Hill+Knowlton Strategies koupila kanadskou agenturu Acertys
Společnost Acertys byla založena v roce 2006, momentálně zaměstnává třináct lidí a sídlí v kanadském Montrealu. I přes relativně malý počet zaměstnanců se však jedná o jasného lídra na tamějším trhu, který má letité zkušenosti s prací pro společnosti a instituce jak ze soukromého tak i veřejného sektoru. Mezi její klienty patří kupříkladu kanadské Ministerstvo kultury a komunikací, kanadské Muzeum pro lidská práva nebo několik tamějších univerzit.
 
Tato investice je dalším kamínkem do mozaiky dlouhodobé strategie mateřské společnosti WPP, jejímž záměrem je již několik let pořizovat nové akvizice v důležitých světových regionech, a to především v oblasti public relations a public affairs.
 
V Kanadě skupina WPP generuje příjmy ve výši téměř 500 milionů amerických dolarů a zaměstnává kolem 3000 lidí. V celé Severní Americe pak celá skupina generuje příjmy ve výši 7 miliard dolarů a pod svými křídly má více než 27 tisíc lidí.
Hill+Knowlton Strategies poskytuje služby ve všech oblastech mezilidské, veřejné a mediální komunikace
Pomáháme pochopit souvislosti i mechanizmus mediálního světa, abyste se v něm mohli co nejlépe orientovat a přijímat chytrá rozhodnutí.