19 květen 2014

Hill+Knowlton Strategies opět vytváří region EMEA

Agentura Hill+Knowlton Strategies dnes s okamžitou platností v rámci své celosvětové struktury vytváří region Evropy, Blízkého východu a Afriky (Europe, Middle East and Afrika, EMEA). V jeho čele stane Lars Erik Grønntun jako Chairman a CEO (generální ředitel). Grønntun byl doposud Prezidentem H+K Evropa a Chairmanem H+K Norsko.
Hill+Knowlton Strategies opět vytváří region EMEA
„Tím, že sjednotíme obrovský region EMEA pod Larsem Erikem, získáme výhodu v podobě rostoucího mezinárodního obchodu a byznysu. Budeme více propojeni, více konkurenceschopní a budeme lépe využívat znalosti z celé sítě, což přinese klientům i zaměstnancům řadu,“ řekl Jack Martin, Chairman a CEO Hill+Knowlton Strategies. „Lars Erikovy zkušenosti z byznysu, jeho nadšení, skvělé manažerské schopnosti a dlouholetá působnost v H+K z něj dělají nejpovolanějšího muže na vedení velmi rozmanitého a rostoucího regionu.“
 
Lars Erik Grønntun založil v roce 1995 v Norsku agenturu Gambit, jejímž ředitelem zůstal až do roku 2011. Během jeho působení se agentura stala největší v zemi. V roce 2011 se Gambit stal součástí sítě Hill+Knowlton a Lars Erik se stal prezidentem H+K Operations pro region BENEC (Beneluxu, severní, střední a východní Evropa, Rusko a Společenství nezávislých států). Lars Erik Grønntun je specialista pro strategie v oblast firemní komunikace a public affairs a má na starosti některé z předních evropských i globálních klientů H+K, včetně norské státní petrolejářské společnosti Statoil.


„Je mi ctí, že jsem byl vybrán, abych vedl H+K Strategies v rámci regionu EMEA,” řekl Grønntun. „Tento region je pro naši společnost velmi důležitý kvůli velikosti, obrovskému geografickému zastoupení a obchodním příležitostem. Věřím, že naše porozumění místním trhům společně s mezinárodním dosahem a způsobem uvažování bude pro klienty výhodnou kombinací. Vedení regionu je pro mě hluboce inspirující úkol.”


Grønntun bude přímo zodpovědný Jacku Martinovi a zároveň bude nadále členem globálního vedení H+K Strategies. Sconaid McGeachin zůstává Prezidentkou subregionu pro Afriku, Blízký východ a Turecko. Bude odpovědná Lars Eriku Grønntunovi.
 
Richard Millar byl dnes jmenován globálním šéfem divize Creative Strategy, bude řídit celosvětové aktivity v oblasti kreativy. Zároveň zůstává šéfem H+K pro Velkou Británii a bude též přímo odpovědný Jacku Martinovi.
 
Hill+Knowlton Strategies poskytuje služby ve všech oblastech mezilidské, veřejné a mediální komunikace
Pomáháme pochopit souvislosti i mechanizmus mediálního světa, abyste se v něm mohli co nejlépe orientovat a přijímat chytrá rozhodnutí.