17 prosinec 2013

Jak správně pečovat o pleť v zimě

Péče o pleť v zimě je důležitá a liší se od té v jiných obdobích roku. V chladném a mrazivém počasí je pleť vystavena rychlému střídání teplot, studenému větru, ale i sluníčku. Nabízíme několik rad, jak zachovat pleť v zimě zdravou a svěží.
Jak správně pečovat o pleť v zimě
Střídání pobytu v přetopených místnostech a venku na mraze pokožku extrémně namáhá a může vést k pocitům napětí, pálení a vytváření šupinek. Pobytem v místnostech s ústředním topením dochází k dehydrataci pokožky, čímž kůže ztrácí elastičnost a rychleji stárne. Následkem těchto vlivů jsou vrásky a popraskané žilky.
 
Ženy často opomíjejí ochranu před sluncem. Účinek UV záření je v zimě zesilován odrazem od sněhových krystalů, a proto se tak často spálíme v horských polohách. Zimní období působí na naši pokožku ještě destruktivněji než léto, musíme se o ni tedy starat velmi pečlivě.
 
Odlíčení


Krásná pleť je ta perfektně čistá. V zimě své přirozené kráse napomůžete šetrným odličováním pomocí pleťového mléka. Na mírně navlhčený obličej se nanese pleťové mléko, jemně rozetře a poté setřete vatovým tampónem. Při ošetření pleti v chladných dnech rozhodně neoplachujte obličej příliš horkou vodou a vyhněte se i pleťovým vodám s obsahem alkoholu, které pleť vysušují. Zvolit můžete například fyziologické odličovací mléko La Roche-Posay Physiologique, 200 ml (cena na Parfums.cz: 344 Kč)
 
Denní krém


Zapomeňte na lehké krémy a volte hutnější a mastnější přípravy. Ideální je výživný krém s mastnější konzistencí a UV filtrem. Například hydratační krém La Roche-Posay Hydreane, Hydreane Riche, 40 ml (cena na parfums.cz: 269 Kč). Toto platí zejména pro lidi s citlivou pletí nebo rozšířenými žilkami v oblasti tváří a nosu, jinak jim hrozí vyrážka, ekzém, popraskané koutky nebo žilky. Záleží však také na typu pleti. Ženy se sušší pletí rozhodně nebudou používat krémy určené pro mastnou pleť a naopak. Velmi rozšířená je také pověra o hydratačních krémech, které údajně nejsou vhodné pro zimní období. Moderní přípravky mají již natolik zdokonalenou technologii, která se hydratační látky dostává do hlubších vrstev, odkud se postupně uvolňují, tedy žádné omrzliny nehrozí.
 
Zářící oči


Okolí očí obzvlášť v zimě potřebuje zvláštní ošetření. K odlíčení ideálně zvolte speciální dvousložkový přípravek na citlivé oči. Citlivou pleť kolem očí je dobré ošetřit na noc výživným očním krémem, aby se kůže, která je v oblasti očí hodně tenká, příliš nevysušovala. Zkusit můžete třeba oční protivráskový krém La Roche-Posay Redermic UV [C], 15 ml (cena na parfums.cz: 522 Kč).
 
Hloubková péče


Pleť v zimě dostává opravdu zabrat, dopřejte ji proto čas od času výživnou masku podle typu své pleti. V kvalitě bio najdete například pleťové masky Lavera Faces Bio 10 ml (cena na Parfums.cz: 49 Kč). Nebo zajděte na odborné ošetření ke kosmetičce.
 
Krásné rty


Nezapomínejte na své rty. Zvláště v mrazech klidně i několikrát denně naneste ochrannou vrstvu v podobě tyčinky na rty s UV filtrem nebo jelení lůj. Výživnou rtěnku nebo pomádu noste stále u sebe, nechráněné rty do mrazu vůbec nepatří. Tip: balzám na rty Saloos Bio Karité 19 ml (cena na parfums.cz: 90 Kč).


Zářící vlasy


Ani vlasy pod čepicí nejsou před zimou v bezpečí. Právě ony jsou mrazy silně vysušovány, proto je zapotřebí jim čas od času kromě šetrného mytí dopřát vyživující masku, která je posílí a rozzáří. Anebo vyzkoušejte populární novinku olej na vlasy, např. L´Oréal Professionnel Mythic Oil 125 ml (cena na parfums.cz: 227 Kč).
 
Strava, pohyb a relaxace


Sebedražší přípravky v péči o tělo a sebepečlivější nanášení krémů nepomohou, když nebudete pečovat o celou svou bytost. Dbejte proto na vyváženou stravu, plnou nezbytných vitamínů a minerálů, pravidelný pohyb a hlavně si najděte čas na odpočinek. Jen zdravé tělo může být krásné.
Hill+Knowlton Strategies poskytuje služby ve všech oblastech mezilidské, veřejné a mediální komunikace
Pomáháme pochopit souvislosti i mechanizmus mediálního světa, abyste se v něm mohli co nejlépe orientovat a přijímat chytrá rozhodnutí.