15 duben 2014

Obrat Parfums.cz výrazně roste i přes krizi na Ukrajině

Navzdory nepříznivému vývoji Ukrajině, jednom z důležitých trhů, dosáhly tržby největšího středoevropského online obchodu s kosmetikou parfums.cz rekordní výše 580 milionů korun. To představuje padesátiprocentní nárůst ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Celkové plány pro letošní rok pak počítají s obratem v přibližné výši 3,3 miliardy korun.
Obrat Parfums.cz výrazně roste i přes krizi na Ukrajině
„Naše hospodářské výsledky za první kvartál jsou lichotivé, přestože se na nich negativně podepsala politická krize na Ukrajině,“ uvedl Radek Ondrášík, marketingový ředitel Parfums.cz.
 
Tento internetový obchod musel v polovině února dokonce přestat své zboží na nestabilní Ukrajinu dodávat. „Ukrajinu jsme nedávno navštívili a je jasné, že denní život se tam vrací do normálu. Připravujeme proto obnovení obchodních operací. Důležité je pro nás nyní především ustálení kurzu hřivny, pak činnost obnovíme,” uvedl Michal Zámec, zakladatel Parfums.cz.
 
Zároveň probíhají práce na rozšíření logistického centra v Rajhradu u Brna, které mají vést ke zvýšení kapacity skladu a zároveň ke zvýšení počtu zásilek, které online obchod parfums.cz bude schopna expedovat. Ze současných 27 000 denně stoupne počet na 40 000. „Budeme tak připraveni na nadcházející vánoční sezonu, u které očekáváme masivní obrat,” dodal Radek Ondrášík.
 
Hill+Knowlton Strategies poskytuje služby ve všech oblastech mezilidské, veřejné a mediální komunikace
Pomáháme pochopit souvislosti i mechanizmus mediálního světa, abyste se v něm mohli co nejlépe orientovat a přijímat chytrá rozhodnutí.