15 leden 2014

​Pět udržitelných přání do roku 2014

„Lid, Planeta, Zisk“ neboli „Triple Bottom Line“ hlásí experti na PR a udržitelnost. Byznys ovšem tápe v tom, jak se dostat k onomu zisku. Vzhledem k nárůstu světové populace a spotřebě přírodních zdrojů však jde o jedinou racionální cestu, jak udržet budoucí vývoj na uzdě.
​Pět udržitelných přání do roku 2014
Radikální změny v chování lidí i korporací na úrovni mezivládních dohod budou nutností. Jednotlivci i firmy musí tlačit na řadu nezbytných opatření:
  1. 1. Okamžitě skoncovat s nepořádkem ve využívání veřejných prostředků. Žádná vláda tvořící další drahá ministerstva a umožňující rozkrádání majetku nezíská trvale udržitelnou přízeň voličů. Mluvte o tom všude a hlavně na sociálních sítích.
  2. Lépe využít recyklované materiály ve výrobě a stavebnictví a zavádět moderní IT řešení. Spočítejte si TCO (tedy náklady na vlastnictví) a mluvte o tom.
  3. Stavět inteligentnější, lepší a zároveň energeticky úspornější budovy, ať už jde o rezidenční bydlení, kanceláře či datová centra. Nezapomeňte to vysvětlit.
  4. Podporovat obnovitelné energie, ale nikoliv tak, že vláda umožní prostřednictvím mafiánsky nastavené legislativy okrádání milionů běžných spotřebitelů. Spojte se a lobbujte. Mnozí již uspěli.
  5. Zajímat se o starosti lidí a být empatický. Investovat do lidí se vždy vyplatí, i kdyby to byla jen upřímná otázka na to, jak se mají.
Moje novoroční přání je, abychom pochopili, že udržitelnost je jediný proces smíření zisku a veřejného prospěchu.


Paul Kučera, senior konzultant Hill+Knowlton Strategies
 
Hill+Knowlton Strategies poskytuje služby ve všech oblastech mezilidské, veřejné a mediální komunikace
Pomáháme pochopit souvislosti i mechanizmus mediálního světa, abyste se v něm mohli co nejlépe orientovat a přijímat chytrá rozhodnutí.