20 únor 2014

​Připravte se na turbulence!

Hill+Knowlton Strategies představuje Flight School, aplikaci pro simulaci krizové události. Když televizní štáb přešlapuje na vaší vrátnici, bývá pozdě zkoušet, co říci. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti: Hill+Knowlton Strategies uvádí na český trh unikátní aplikaci pro simulaci krizové události. I vy si můžete, pod vedením zkušených instruktorů a specialistů na krizovou komunikaci, v reálním čase vyzkoušet, jaké to je, dostat pod tlak médií. Flight School je od března i na českém trhu!
​Připravte se na turbulence!
“Flight School je jedinečná a hlavně komplexní počítačová aplikace pro simulaci krizové komunikace v reálném čase,” říká Zdeněk Lokaj, Managing Director pražské pobočky Hill+Knowlton Strategies. „Naši nejlepší krizoví specialisté do něj promítli své dlouholeté zkušenosti.“ Hill+Knowlton Strategies patří ke světové špičce v oblasti krizové komunikace.


Flight School funguje jako jednoduchá počítačová aplikace. Klient se po přihlášení ke svému uživatelskému účtu ocitne v prostředí, které simuluje komplexní nástroj na monitorování médií i sociálních sítí. Po startu simulace začíná vytvářet příběh: podle předem připraveného scénáře musí klient reagovat na posty na sociálních sítích, zprávy v médiích nebo blogy. Aplikace nabízí i nástroj na tvorbu tiskových zpráv. Klient se tak může naučit reagovat nejen na zákazníky, ale třeba i zaměstnance, vládní i nevládní organizace a další subjekty, a to jak na různých sociálních sítích, tak v přímé komunikaci s médii.
Ovšem na druhé straně aplikace jsou školitelé, kteří v reálném čase reagují na chování klienta. A v závislosti na publikovaných odpovědích mohou scénář simulace v reálném čase měnit.


Video představující možnosti Flight School


Přestože jde o věrnou simulaci, jedná se o naprosto diskrétní a bezrizikové cvičení. Veškerá komunikace probíhá v prostředí Flight School. „Všechny reakce jsou zaznamenány, je možné je detailně vyhodnotit a zlepšit procesy ve firmě nebo přímo plán krizové komunikace,“ tvrdí Paul Kučera z pražské kanceláře. Díky tomu může klient nechat vyškolit všechny manažery sociálních médií a další zaměstnance, kteří jsou zodpovědní za externí komunikaci, online komunikaci a sociální sítě.


Bezprostředně po simulaci agentura vyhodnotí jednání jednotlivých účastníků. Zároveň provádí klientovi i komplexní analýzu simulace včetně identifikace všech chyb v komunikaci, či naopak správných postupů. Výsledkem je jistý a lepší tým, prověření a případné změny plánu krizové komunikace nebo nové firemní procesy.


Aplikaci lze vhodně kombinovat s mediálním tréninkem. Celodenní nebo půldenní trénink prověří, zda lidé ve vašem tiskovém oddělení připraveni.
Hill+Knowlton Strategies poskytuje služby ve všech oblastech mezilidské, veřejné a mediální komunikace
Pomáháme pochopit souvislosti i mechanizmus mediálního světa, abyste se v něm mohli co nejlépe orientovat a přijímat chytrá rozhodnutí.