10 květen 2017

Perspektiva: Blýská se na časy

7. května čekala celá země se zatajeným dechem: ustoupí Francie svým nacionalistickým tendencím, nebo se přihlásí k výzvě evropské jednoty? V 8 hodin večer byla Národní fronta poražena a vítězný kandidát Emmanuel Macron upevnil své vítězství ziskem 66 % hlasů. 
Perspektiva: Blýská se na časy
V 11 večer zněla před Louvrem evropská hymna a budoucí prezident kráčel k pódiu. Jak místo konání tak hudba představovaly silné symboly francouzské a evropské hrdosti. Tedy jasný signál našim unijním partnerům: mohou si prozatím s úlevou oddychnout.


Kontinuita na kontinentální scéně a narušení pořádků na národní úrovni, takový je výsledek letošních prezidentských voleb označujících sérii změn ve francouzské politice. V 39 letech bude Macron nejmladším kandidátem, který kdy nastoupil do úřadu, a jeho místo v Elysejském paláci bude jediným postem, které kdy ve volbách vyhrál.


Další podrobnosti si můžete přečíst v komentáři Aurélie Marchand – Head of Public Affairs, Hill+Knowlton Paříž (anglicky)


 
Hill+Knowlton Strategies poskytuje služby ve všech oblastech mezilidské, veřejné a mediální komunikace
Pomáháme pochopit souvislosti i mechanizmus mediálního světa, abyste se v něm mohli co nejlépe orientovat a přijímat chytrá rozhodnutí.