31 červenec 2013

Procter & Gamble pomáhá osamělým seniorům

Charitativní projekt společnosti Procter & Gamble pomáhá osamělým seniorům. Zároveň chceme podnítit v České republice celospolečenskou diskuzi o tomto novodobém fenoménu, který má významný dopad na zdravotní a sociální služby státu.
Procter & Gamble pomáhá osamělým seniorům
Osamělost je totiž spojena s celou řadou negativních vlivů na lidské zdraví. Po fyzické stránce může znamenat vyšší riziko srdečního onemocnění nebo demence. Po psychické stránce může vyústit do deprese nebo dokonce skončit sebevraždou.


Ukázalo se, že situace v České republice je více než vážná, protože každý třetí senior starší 75 let se cítí být osamělý. Z celé Evropy jsou na tom hůře jen Italové. Osamělosti ve stáří se Češi obávají dokonce více, než samotné smrti. Právě pro tato znepokojivá data se společnost Procter & Gamble rozhodla ve spolupráci s Českým červeným křížem pomoci osamělým seniorům přímo v terénu a navrátit je zpět do aktivního života. Patronkou projektu se stala zpěvačka Monika Absolonová.


Koncepci a komunikaci projektu na pomoc osamělým seniorům připravila pražská agentura Hill+Knowlton Strategies.


 
Hill+Knowlton Strategies poskytuje služby ve všech oblastech mezilidské, veřejné a mediální komunikace
Pomáháme pochopit souvislosti i mechanizmus mediálního světa, abyste se v něm mohli co nejlépe orientovat a přijímat chytrá rozhodnutí.