2 červen 2014

Prokažte trávníku trochu letní lásky

Toužíte po dokonalém trávníku, který Vám budou sousedé závidět a rodina na něm bude ráda trávit čas? Cesta k dokonalosti není rychlá, ani bezpracná, ale s dobrými pomocníky to půjde lehce. Dopřejte svému trávníku dokonalou péči Fiskars.
Prokažte trávníku trochu letní lásky
 
 
Co potřebuje sytě zelený trávník?
 
  1. Dosetí prosvítajících míst - Stále můžeme dosévat plochy, které zůstaly po zimě holé. Je třeba zvolit vhodnou travní směs, která nejlépe odpovídá klimatickým podmínkám, prostředí a využití trávníku. Některým travám se lépe daří ve stínu, jiné preferují slunce.
  2. Zálivku - Klíčové je správné zalévání. Tráva potřebuje zálivku v objemu 2,5 cm za týden. Používáte-li sprinklery, umístěte na trávník prázdnou plechovku a sledujte, jaké množství vody se v ní nahromadí za hodinu zalévání. Trávník zalévejte vždy brzy po ránu, aby se snížilo odpařování. Během léta je vhodné trávník mulčovat. Trávník si tak lépe uchová vlhkost v půdě a bude jej třeba méně zalévat.
  3. Sečení - Trávník je ideální posekat jednou týdně, a to v den, který následuje po zalévání. Umožníte trávníku vzpamatovat se po předchozím sečení a zabráníte tak jeho hnědnutí. Trávu je vhodné sekat spíše navysoko, aby se lépe udržela vlhkost a zabránilo se prosychání kořenového systému. Vytrhávejte plevel a zastřihávejte okraje, kdykoliv jej sečete. Trávník tvarujte a zastřihávejte vhodnými nůžkami na trávu. Nůžky na trávu Fiskars vykouzlí trávník krásný jako obrázek, a to bez zbytečné námahy Vašich rukou.
  4. Živiny - Ujistěte se, že půda obsahuje dostatečné množství živin a dodejte jí přírodní hnojivo, které potřebuje k tomu, aby tráva mohla krásně růst.
  5. Provzdušnění - Provzdušňujte trávník alespoň jednou na jaře a opětovně na podzim. Získáte tím zelenější trávu a omezíte růst mechu.
  6. Úklid - Pouze čistý trávník je krásný. Pravidelně z něj shrabujte posekanou trávu a spadané listy či květy.
Péče o trávník je prostě umění. Ale trpělivost a pravidelná péče se Vám mnohonásobně vrátí v podobě zeleného travního koberece, který bude přímo vybízet k posezení či lenošení na čerstvém vzduchu.


 
Hill+Knowlton Strategies poskytuje služby ve všech oblastech mezilidské, veřejné a mediální komunikace
Pomáháme pochopit souvislosti i mechanizmus mediálního světa, abyste se v něm mohli co nejlépe orientovat a přijímat chytrá rozhodnutí.