16 červen 2014

Rozhodující týdny pro nastávající politické koalice

První valná hromada nových členů Evropského parlamentu proběhla, někteří lídři koalic však stále bojují o pozornost posledních nerozhodnutých členů. Pro některé koalice je tento proces otázkou života a smrti (k formování koalice je třeba minima 7 národností a 25 členů EP). Kromě koalic EPP a S&D, které zůstávají v čele všech politických bloků, je zatím zformováno dalších 5 či 6 menších koalic. Na své potvrzení taktéž čeká koalice Marine Le Penové European Alliance for Freedom.
Rozhodující týdny pro nastávající politické koalice
V následujících měsících bude vrcholit i další boj – a to o post předsedy Evropské komise.  Hlavní kandidát Jean-Claude Juncker proto uvedl pět priorit, které se bude snažit ve své funkci, pokud bude zvolen, prosazovat: 
  1. Růst a navýšení počtu pracovních míst v rámci jednotného digitálního trhu
  2. Reforma a reorganizace politiky evropské energetiky v novou Evropskou energetickou unii
  3. Vyjednání obchodní dohody s USA
  4. Reforma evropské měnové unie
  5. Nalezení odpovědí v problematice UK
Všechny tyto body však znamenají značná úskalí - zejména pak co se týče obchodní dohody s USA. Zde Juncker pravděpodobně narazí na odpor protievropských stran a koalic, které svůj bojkot jakýchkoliv dohod EU-USA ohlásily už při prvních jednáních. Problémy vyvstávají i u ostatních zmíněných témat, která se taktéž utkávají s negativními postoji.
Hill+Knowlton Strategies poskytuje služby ve všech oblastech mezilidské, veřejné a mediální komunikace
Pomáháme pochopit souvislosti i mechanizmus mediálního světa, abyste se v něm mohli co nejlépe orientovat a přijímat chytrá rozhodnutí.