26 září 2013

Z Česka učíme Coca-Colu i Nestlé, tvrdí ACO Industries

Na slabou českou ekonomiku si nestěžuje. "Nemá to na nás téměř žádný vliv. Koruna je slabá, a to se nám hodí," říká majitel severoněmecké rodinné firmy ACO Hans-Julius Ahlmann. Firma v Česku zaměstnává přes 600 lidí, řídí odsud výrobu na Ukrajině i přípravu nových továren na celém světě.
Z Česka učíme Coca-Colu i Nestlé, tvrdí ACO Industries
V Přibyslavi působíte 20 let, jak se podařilo dostat českou pobočku na takovou úroveň, že je dnes provázána se všemi vašimi zakázkami po světě? 
Podnikáme ve dvou hlavních oblastech: jednak to jsou venkovní průmyslové drenáže, ty v Česku nejsou tak významné. Druhá oblast jsou vnitřní řešení, tedy zpracování nerezové oceli, které jsme soustředili do našeho podniku v Česku. Když je pak kdekoli na světě potřeba vnitřní vybavení, je ve hře Česko. Vytvořili jsme globální síť, kterou obstarává Přibyslav. Jinak bychom to ani nezvládli.


V Česku je spousta problémů, které brzdí podnikání. V čem vidíte hlavní překážky vy?
To můžu říct jen z ptačí perspektivy. A nebyl bych tak negativní. Měli jsme velké štěstí v prvních 10 letech, co jsme byli v Česku, že bylo cenově velmi výhodné a i sama továrna byla levná. Díky tomu jsme mohli deset let cvičit a zlepšovat se. Postupně se i Česko zdražilo, ale zároveň jsme se mezitím dostali profesionálně i s technologiemi na vysokou moderní úroveň. 


Hill+Knowlton Strategies poskytuje služby ve všech oblastech mezilidské, veřejné a mediální komunikace
Pomáháme pochopit souvislosti i mechanizmus mediálního světa, abyste se v něm mohli co nejlépe orientovat a přijímat chytrá rozhodnutí.